Mecz Real Madrid vs Mallorca zakończony wynikiem 1-0

W niedzielnym starciu w ramach 19. kolejki La Liga, Real Madrid podejmował Mallorcę na Estadio Santiago Bernabéu. Po zaciętym meczu Los Blancos zdołali wywalczyć zwycięstwo wynikiem 1-0, dzięki bramce strzelonej w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 0-0 na przerwę, a zwycięskiego gola dla Realu zdobył ich napastnik w 67. minucie. Mimo starań drużyny z Mallorki, to gospodarze z Madrytu zgarnęli trzy punkty.

Mecz Real Madrid - Mallorca: Cenny triumf Królewskich

Mecz pomiędzy drużynami Real Madrid i Mallorca odbył się na Estadio Santiago Bernabéu w ramach 19. kolejki La Liga. Emocje sięgały zenitu, gdyż obie drużyny, mające za sobą pełne zaangażowania spotkania na boisku, walczyły o zwycięstwo. Sędzią głównym spotkania był Alejandro Muñiz.

Po pierwszej połowie wynik utrzymywał się na remisowym poziomie 0-0, jednak w drugiej odsłonie gry zespół Realu Madryt zdołał wywalczyć cenny triumf. Jedynego gola zdobył A. Rüdiger w 78. minucie, a asystę zanotował L. Modrić.

Relacja z meczu

Zawodnicy obu drużyn weszli na murawę Estadio Santiago Bernabéu przy niesamowitej atmosferze, dopingowanej przez tysiące kibiców. Real Madrid od samego początku narzucił swoje warunki, próbując przełamać defensywne ustawienie drużyny Mallorca. Goście również starali się stworzyć groźne sytuacje pod bramką rywali, ale ich wysiłki nie przynosiły spodziewanych efektów. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, jednak emocje wzrosły w drugiej części spotkania.

W 78. minucie meczu, A. Rüdiger, zawodnik Realu Madryt, wpisał się na listę strzelców, zdobywając gola po asyście L. Modrić. To trafienie dało drużynie gospodarzy prowadzenie 1-0, które utrzymało się do końcowego gwizdka sędziego.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, aż trzy żółte kartki zostały pokazane zawodnikom Realu Madryt - Rodrygo został ukarany w 35. minucie, a Andriy Lunin w 45. minucie. Natomiast na stronie gości, kartki otrzymali: Siebe Van Der Heyden (1'), Matija Nastasić (61') i Pablo Maffeo (70').

Real Madryt zakończył mecz z kompletem zawodników na boisku, za to Mallorca musiała radzić sobie bez kilku zawodników, którzy otrzymali żółte kartki. Cenny triumf Królewskich sprawił, że drużyna ta wychodzi z meczu z ogromnym zadowoleniem, gotowa na kolejne wyzwania w La Lidze.

Następne mecze dla Real Madrid to starcia z Atletico Madrid, Almeria i Las Palmas, natomiast Mallorca zmierzy się z zespołami Celta Vigo, Villarreal i Real Betis. Czy Królewscy zdołają kontynuować swoją dobrą passę? Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje związane z piłką nożną!