Dnia 2024-03-16 13:00 miało miejsce spotkanie Mallorca vs Granada CF zakończone wynikiem 1-0

W rozgrywkach hiszpańskiej La Liga doszło do starcia pomiędzy drużynami Mallorca i Granada CF, które odbyło się 16 marca o godzinie 13:00 na Estadi Mallorca Son Moix. Wyrównany mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem 1-0 dla gospodarzy, którzy zdobyli bramkę decydującą o losach spotkania. Pomimo wyrównanej pierwszej połowy, żadna z drużyn nie zdołała umieścić piłki w siatce, co zmieniło się po przerwie, kiedy to Mallorca zapewniła sobie cenne trzy punkty.

Relacja z przebiegu meczu: Mallorca - Granada CF

W minioną środę na Estadi Mallorca Son Moix odbyło się spotkanie pomiędzy drużyną gospodarzy - Mallorca, a ekipą gości - Granada CF. Mecz zakończył się zwycięstwem Mallorki 1-0, a jedynego gola dla drużyny gospodarzy zdobył Raíllo w 85. minucie, asystującemu Darderowi. Wynik do przerwy pozostawał niezmieniony - 0-0, a widowisko dostarczyło wielu emocji zarówno na boisku, jak i na trybunach. Sędzią głównym spotkania był Ricardo De Burgos Bengoetxea.

Sprawozdanie z meczu

Zapowiadało się na zacięte starcie od pierwszych minut. Obie drużyny starały się narzucić swój styl gry, jednak to gospodarze z Mallorcy mieli więcej akcji ofensywnych. W 23. minucie pierwszą żółtą kartkę otrzymał Larin z Mallorki za faul na połowie przeciwnika. Granada CF również starała się stwarzać zagrożenie pod bramką rywali, co skutkowało nerwowymi momentami w defensywie u gospodarzy. Nastasić również został ukarany żółtą kartką w 41. minucie za brutalny atak na pomocnika Granady.

Po przerwie tempo meczu nieco opadło, jednak obie drużyny walczyły o kontrolę nad boiskiem. W 85. minucie to jednak Mallorca wyszła na prowadzenie za sprawą gola Raíllo, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i skierował piłkę do siatki. Darder zasłużenie wpisał się na listę asystentów, pomagając drużynie zdobyć cenne trzy punkty. Chociaż Granada CF próbowała odpowiedzieć, to bramkarz Mallorki świetnie radził sobie z kolejnymi strzałami gości, zachowując czyste konto do końcowego gwizdka.

W ostatnich minutach spotkania emocje sięgnęły zenitu, a obie drużyny starały się zdobyć kolejne bramki. Ostatecznie jednak to Mallorca cieszyła się ze zwycięstwa 1-0, które pozwoliło im umocnić swoją pozycję w ligowej tabeli. Był to mecz pełen zaangażowania i walki do samego końca, co z pewnością doceniła licznie zgromadzona publiczność na Estadi Mallorca Son Moix.

Po tym zwycięstwie Mallorca teraz przygotowuje się do kolejnych wyzwań, gdzie zmierzy się z takimi drużynami jak Valencia, Athletic Club i Real Madrid. Z kolei Granada CF czekają spotkania z Cadiz, Valencią i Alaves. La Liga obfituje w emocje, a ten mecz był tego doskonałym przykładem.