Mallorca - Atletico Madrid, wynik spotkania 0-1

W niedzielnym starciu na Estadi Mallorca Son Moix drużyna Atletico Madrid pokonała gospodarzy z Mallorca 1-0. Mecz ten odbył się w ramach 34. kolejki hiszpańskiej La Liga, a jedynego gola na listę strzelców wpisał się zawodnik Atletico. Spotkanie miało miejsce w czwartek, 4 maja, o godzinie 19:00.

La Liga: Mallorca 0-1 Atletico Madrid

Data: 4 maja 2024, godzina 19:00, Kolejka 34, Estadi Mallorca Son Moix

Sędzia Główny: Javier Alberola Rojas (Hiszpania)

Sprawozdanie z meczu:

Zestawienie dwóch drużyn na Estadi Mallorca Son Moix zapowiadało niezwykle emocjonujące widowisko. Gospodarze, z determinacją w oczach, podejmowali potężne Atletico Madrid, które od lat było jedną z czołowych ekip La Liga. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny do walki o zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a goście szybko objęli prowadzenie. W 5. minucie po ładnej akcji Rodrigo Riquelme precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce bramki Mallorki, dając prowadzenie swojej drużynie.

Mimo starań gospodarzy, Atletico Madrid utrzymywało się na prowadzeniu do samego końca meczu. Mallorca próbowała odwrócić losy spotkania, jednak skuteczna obrona gości oraz brak precyzji w wykończeniu uniemożliwiały im zdobycie bramki. Wynik do przerwy oraz końcowy to 0-1 na korzyść drużyny z Madrytu.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, co zaowocowało dwiema żółtymi kartkami dla gospodarzy. Antonio Raíllo został ukarany w 71. minucie, a Vedat Muriqi dołączył do niego po otrzymaniu żółtej kartki w 75. minucie.

Ostatecznie, mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ zmianie. Atletico Madrid sięgnęło po cenne trzy punkty, utrzymując swoje ambicje w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Mallorca natomiast będzie musiała popracować nad skutecznością, by poprawić swoją pozycję w tabeli.

Następne spotkania obu drużyn zapowiadają się interesująco. Mallorca zmierzy się z Las Palmas, Osasuna oraz Almerią, natomiast Atletico Madrid czekają pojedynki z Celtą Vigo, Getafe oraz Osasuną.