Na stadionie Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbył się mecz między Sevilla i Mallorca: 2-1

W meczu 32. kolejki La Liga Sevilla podejmowała drużynę Mallorca w Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-1, choć na przerwę obie drużyny schodziły przy bezbramkowym wyniku. Mecz odbył się 22 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00, a emocje na boisku nie zawiodły kibiców zgromadzonych na stadionie.

Sprawozdanie z meczu:

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán tętniło dzisiaj emocjami, gdy Sevilla podejmowała Mallorcę w starciu La Liga. Widzowie wyczekiwali na widowisko pełne zwrotów akcji, a piłkarze z obu drużyn nie zawiedli, zapewniając niezapomniane chwile.

Początek spotkania był zacięty, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Sevilla kontrolowała tempo meczu, jednak Mallorca nie zamierzała ustępować. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale kibice byli pewni, że druga odsłona dostarczy więcej emocji.

Druga połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 61. minucie na listę strzelców wpisał się Youssef En-Nesyri, otwierając wynik na korzyść gospodarzy. Sevilla zyskała przewagę i nie zamierzała zwalniać tempa.

W 75. minucie to samo nazwisko, En-Nesyri, ponownie cieszyło się z gola, tym razem asystującemu Suso. Mallorca znajdowała się w trudnej sytuacji, próbując odrobić straty.

Niezłomni goście nie poddawali się i w końcówce meczu Abdón Prats zdobył bramkę kontaktową dla Mallorki w 90. minucie, jednak czasu na więcej zabrakło.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść Sevilli, która triumfowała przed własną publicznością. Emocje sięgały zenitu, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali wysoki poziom sportowy.

Warto także wspomnieć o kartkach. Samuel Costa z Mallorki został ukarany żółtą kartką już w 21. minucie, a José Copete dołączył do niego w 73. minucie. Czerwone kartki nie padły w tym starciu.

Po emocjonującym meczu Sevilla może cieszyć się z trzech punktów, a Mallorca wraca do domu z zaciętą walką na boisku. Kibice obu drużyn mieli okazję śledzić widowisko pełne napięcia i pasji. Następne mecze obu zespołów zapowiadają kolejne emocje na hiszpańskich boiskach La Liga.